Scenariusze lekcji

Noblowskie scenariusze lekcji

Pod koniec roku 2020 Wikimedia Polska rozpoczęła współpracę z Fundacją Olgi Tokarczuk. Jest to niezwykle ciekawy i ważny dla nas projekt, który skupiać się będzie przede wszystkim na tematach związanych z edukacją i literaturą.
Jedną z pierwszych inicjatyw podjętych w ramach partnerstwa było stworzenie wspólnie z nauczycielami Wikiszkoły scenariuszy lekcji noblowskich, promujących pisarstwo, czytelnictwo oraz kwestie związane z prawami zwierząt i prawami kobiet.

Zapraszamy do korzystania z materiałów przygotowanych przez nauczycieli dla nauczycieli!

Scenariusze Lekcji #Wikiszkoła

Zapraszamy także do skorzystania ze scenariuszy lekcji dotyczących innych tematów. Scenariusze powstały w ramach projektu Wikiszkoła.

Ideą naszych scenariuszy jest połączenie tematów z zakresu ekologii z tematyką związaną z tworzeniem i edytowaniem treści w Wikipedii. Dzięki innowacyjności tego połączenia możliwe jest przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć, które będą jednocześnie realizować podstawę programową. Możesz pomyśleć że tematyka ekologiczna czy związana z zakresem tworzenia i edytowania treści w Wikipedii nie jest Ci znana. I bardzo dobrze! Dzięki temu będziesz móc wspólnie z uczniami zdobyć wiedzę i poszerzyć swoje horyzonty.