Strona główna » Szkolenia

Szkolenia

Stowarzyszenie Wikimedia Polska prowadzi szkolenia, dzięki którym każdy może włączyć się w rozwój Wikipedii.

W czasie szkoleń omawiamy m.in.: pisanie artykułów, przesyłanie multimediów i ich wykorzystanie. Praktyczne warsztaty są uzupełniane krótkimi wykładami o zasadach działania Wikipedii, prawie autorskim i zachętą do włączenia się w najliczniejszy ruch społeczny na świecie.

Poniżej prezentujemy naszą ofertę szkoleniową dla nauczycieli i wykładowców. Wszystkie nasze szkolenia są darmowe.

Kurs Wikiszkoła

Chcesz zdobyć wiedzę na temat procesu tworzenia wiedzy w Wikipedii, usuwania z niej fałszywych informacji oraz narzędzia do przekazywania tej wiedzy uczniom – weź udział w naszym kursie.

Lekcja o Wikipedii

Na Twoje życzenie możemy wirtualnie odwiedzić twoją szkołę i poprowadzić specjalnie dla Twoich klas lekcję na temat Wikipedii.