Szkolenia

Stowarzyszenie Wikimedia Polska prowadzi szkolenia, dzięki którym każdy może włączyć się w rozwój Wikipedii.

W czasie szkoleń omawiamy m.in.: pisanie artykułów, przesyłanie multimediów i ich wykorzystanie. Praktyczne warsztaty są uzupełniane krótkimi wykładami o zasadach działania Wikipedii, prawie autorskim i zachętą do włączenia się w najliczniejszy ruch społeczny na świecie.

Poniżej prezentujemy naszą ofertę szkoleniową dla nauczycieli i wykładowców. Wszystkie nasze szkolenia są darmowe.

Kurs Wikiszkoła

Chcesz zdobyć wiedzę na temat otwartych zasobów edukacyjnych, metod pracy z grupą i w projekcie, TIK? A chcesz poznać proces tworzenia wiedzy w Wikipedii, usuwania z niej fałszywych informacji oraz poznać narzędzia do przekazywania tej wiedzy uczniom – weź udział w naszym kursie! Kolejna edycja zacznie się w kwietniu 2024 r.

Kurs Wikiszkoła- Uniwersytet

Kurs wprowadzający osoby pracujące i studiujące na uczelniach wyższych w historię, ideę i zasady tworzenia oraz korzystania z Wikipedii oraz jej projektów siostrzanych. Kurs ma za zadanie wskazać potencjał i możliwości wykorzystania tych treści i zasobów w nauczaniu i uczeniu się.
Kolejna edycja zacznie się w kwietniu 2024 r.

Lekcja o Wikipedii

Na Twoje życzenie możemy wirtualnie odwiedzić twoją szkołę i poprowadzić specjalnie dla Twoich klas e-lekcję na temat Wikipedii. Uwaga: liczba terminów ograniczona!
Informujemy, że tymczasowo organizacja Lekcji o Wikipedii została wstrzymana. Zachęcamy do skorzystania z materiałów na tej stronie oraz na kanale YouTube Wikimedia Polska.

Chcesz samodzielnie zwiększyć swoją wiedzę?

Przejdź pierwsze kroki edytowania Wikipedii jako osoba początkująca razem z przygotowanymi przez nas krótkimi nagraniami instruktażowymi. KLIKNIJ TUTAJ

Zobacz serię krótkich filmików z animacjami, wprowadzających w temat Wikipedii i jej projektów siostrzanych oraz temat wikiedukacji. KLIKNIJ TUTAJ