Nagrania Audio

W ramach projektu Wikizeszyty  przygotowane zostały wersje audio wybranych haseł z Wikipedii, umieszczone w repozytorium Wikimedia Commons. Zawodowi aktorzy prowadzą uczniów i uczennice przez treść czytanych artykułów z różnych dziedzin. Mówią, na jakie materiały graficzne warto zwrócić uwagę, gdzie dodatkowe informacje zostały ominięte w wersji audio, jak dotrzeć do większej liczby otwartych zasobów na dany temat.

Dodatkowo proponujemy wybór bajek w wersji audio, również z zasobów Wikimedia Commons (Wolne Lektury). Możesz pracować z nagraniami na lekcji, śledząc z uczniami/uczennicami artykuł na komputerze lub tablicy interaktywnej. Możesz zaproponować samodzielne odsłuchanie materiału w domu lub w klasie. Możesz wybrać konkretny fragment nagrania i odnieść go do sekcji w haśle w Wikipedii. Dla wielu młodych osób propozycja audio trudniejszych tematów omawiających historię czy biologię, okaże się przełomowa, dla wszystkich – atrakcyjna. Zapraszamy!

Hobbit
Adaptacja filmowa​