Przejdź do treści

Wikiszkoła

EKO WIKI PACZKI – EDUKACJA EKOLOGICZNA

Wikimedia Polska wspólnie z firmą Interseroh zrealizowała innowacyjny projekt edukacyjny. Eko WikiPaczka – bo o niej mowa – to narzędzie edukacyjne stworzone w ramach programu #Wikiszkoła. To materiały z zakresu edukacji ekologicznej do wykorzystania podczas spotkań z uczniami i uczennicami – wszystko po to, by przybliżyć nastolatkom temat ekologii oraz wyzwań z tym związanych.

Ideą naszych scenariuszy jest połączenie tematów z zakresu ekologii z tematyką związaną z tworzeniem i edytowaniem treści w Wikipedii. Dzięki innowacyjności tego połączenia możliwe jest przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć, które będą jednocześnie realizować podstawę programową. Możesz pomyśleć, że tematyka ekologiczna czy związana z zakresem tworzenia i edytowania treści w Wikipedii nie jest Ci znana. I bardzo dobrze! Dzięki temu będziesz móc wspólnie z uczniami zdobyć wiedzę i poszerzyć swoje horyzonty. 

Każda paczka to zestaw narzędzi edukacyjnych, składający się z 3 pudełek oraz scenariusza escape room do przeprowadzenia w bibliotece. Pudełka łączą ze sobą tematy z zakresu ekologii z tematyką związaną z tworzeniem i edytowaniem treści w Wikipedii. Każde pudełko posiada „patrona” zapraszającego na zajęcia. Zestawy trafiły to kilkunastu szkół, które wzięły udział w pilotażowej fazie programu Wikiszkoła. Chcesz zapoznać się z Eko Wiki Paczką? Zachęcamy Cię do kontaktu ze szkołami, które otrzymały fizyczne zestawy i wypożyczenia. Lista szkół

Mamy też opcję online! Bez pudełek, ale z dużą ilością materiałów do pobrania/korzystania – kliknij poniżej na oznaczone kolorem przyciski i zaplanuj ciekawe międzyprzedmiotowe zajęcia w Twojej szkole! 

A jeśli chcesz skorzystać z całego zestawu, mamy dobrą wiadomość: uruchamiamy wypożyczalnię Eko Wiki Paczek! Worek z wszystkimi elementami trafi do twojej szkoły nawet na 3 miesiące. Wypełnij formularz zgłoszeniowy tu kliknij

Wszystkie materiały zawarte na tej stronie są dostępne w ramach licencji CC BY-SA 4.0.