Przejdź do treści

Wikiszkoła

O kursie Wikiszkoła

Chcąc poszerzać działania i docierać do jak największej grupy odbiorców, Wikimedia Polska opracowała dla ludzi oświaty i kultury szkolenia w typie MOOC. Na platformie WikiLearn (system Open Edx) umieszczamy kursy online, zawierające instruktaże i filmy edukacyjne dotyczące Wikipedii, wprowadzenie do otwartych zasobów edukacyjnych i wolnych licencji; nasze ekspertki prezentują też sprawdzone narzędzia i procesy, wspierające edukację. W kursie są także ciekawe case studies z wikiprojektów szkolnych i baza tekstów. To pierwszy taki kurs o Wikipedii skierowanym do środowiska nauczycielskiego i akademickiego w Polsce.

Pierwszą grupą, która przeszła główny kurs Wikiszkoła na przełomie 2022 / 2023 r. była pilotażowa grupa nauczycieli szkół podstawowych i liceów, bibliotekarzy szkolnych i pedagogicznych. Uruchomiono także kurs dla środowiska akademickiego (kolejna edycja Wikiszkoła-Uniwersytet ruszy w kwietniu 2024 r.). Trzecia edycja kursu dla nauczycieli/lek i bibliotekarzy/rek  Wikiszkoła Edycja III (dla osób z projektu Wikiteka) ruszy w październiku 2023 r. i potrwa do lutego 2024 r., kolejna edycja (otwarta) zostanie uruchomiona w kwietniu 2024 r.

Kurs na platformie WikiLearn oparty jest o system Open Edx, z zapewnioną opieką merytoryczną i techniczną.

Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs, prosimy o wypełnienie poniższego formularza lub kontakt mailowy