Przejdź do treści

Wikiszkoła

O kursie Wikiszkoła-Uniwersytet

Wikiszkoła-Uniwersytety to kurs w typie MOOC, na platformie WikiLearn (mechanizm Open edX) przygotowany przez Wikimedia Polska we współpracy z Wikimedia Foundation. Rozpocznie się w kwietniu 2024 r.

Kurs wprowadza krótkimi modułami osoby pracujące i studiujące na uczelniach wyższych w historię, ideę i zasady tworzenia oraz korzystania z Wikipedii oraz jej projektów siostrzanych (Wikimedia Commons, Wikidane, Wikisłownik). Kurs ma za zadanie wskazać potencjał i możliwości wykorzystania tych treści i zasobów w nauczaniu i uczeniu się. Zawiera materiały audio, wideo, quizy i materiały w formie prezentacji oraz .pdfów

Szczególnie polecamy to narzędzie osobom planującym wykorzystać Wikipedię w pracy ze studentami/tkami, np. poprzez tworzenie artykułów w Wikipedii na określony temat.

Również osoby studiujące, a np. realizujące wikiprojekt lub interesujące się edukacją medialna, tworzeniem treści cyfrowych, współpracą w internecie, mogą skorzystać z kursu, utrwalając wiedzę i praktyczne umiejętności oraz poszerzając informacje o kontekst świata wikiedukacji.

Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs, prosimy o wypełnienie poniższego formularza lub kontakt mailowy