Przejdź do treści

Wikiszkoła

Ruszyły zapisy na kurs „Wikiszkoła” dla szkół wyższych

Ruszyły zapisy na kurs „Wikiszkoła-Uniwersytety Edycja II” dostępny na platformie Wikimedia – WikiLearn. W celu zapisania się na kurs należy wypełnić formularz:

Zapisy zaczynają się 16 października 2023 r., moduły będą aktywne od 23 października 2023 do 18 stycznia 2024 r.

Kurs jest darmowy i można go samodzielnie przejść w swoim tempie. 

Wikiszkoła-Uniwersytety Edycja II to kurs typu MOOC, na platformie WikiLearn (mechanizm Open edX) przygotowany przez Wikimedia Polska we współpracy z Wikimedia Foundation.
Kurs wprowadza krótkimi modułami osoby pracujące i studiujące na uczelniach wyższych w historię, ideę i zasady tworzenia oraz korzystania z Wikipedii oraz jej projektów siostrzanych (Wikimedia Commons, Wikidane, Wikisłownik). Kurs ma za zadanie wskazać potencjał i możliwości wykorzystania tych treści i zasobów w nauczaniu i uczeniu się. Zawiera materiały audio, wideo, quizy i materiały w formie prezentacji oraz .pdfówSzczególnie polecamy to narzędzie osobom planującym wykorzystać Wikipedię w pracy ze studentami/tkami, np. poprzez tworzenie artykułów w Wikipedii na określony temat.Również osoby studiujące, a np. realizujące wikiprojekt lub interesujące się edukacją medialna, tworzeniem treści cyfrowych, współpracą w internecie, mogą skorzystać z kursu, utrwalając wiedzę i praktyczne umiejętności oraz poszerzając informacje o kontekst świata wikiedukacji.