Strona główna » MATERIAŁY EDUKACYJNE INTERSEROH

MATERIAŁY EDUKACYJNE INTERSEROH

Wikimedia Polska wspólnie z firmą Interseroh rozpoczyna innowacyjny projekt edukacyjny. Eko WikiPaczka – bo o niej mowa – to narzędzie edukacyjne stworzone w ramach programu #Wikiszkoła. To materiały z zakresu edukacji ekologicznej do wykorzystania podczas spotkań z uczniami i uczennicami – wszystko po to, by przybliżyć nastolatkom temat ekologii oraz wyzwań z tym związanych.

Ideą naszych scenariuszy jest połączenie tematów z zakresu ekologii z tematyką związaną z tworzeniem i edytowaniem treści w Wikipedii. Dzięki innowacyjności tego połączenia możliwe jest przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć, które będą jednocześnie realizować podstawę programową. Możesz pomyśleć że tematyka ekologiczna czy związana z zakresem tworzenia i edytowania treści w Wikipedii nie jest Ci znana. I bardzo dobrze! Dzięki temu będziesz móc wspólnie z uczniami zdobyć wiedzę i poszerzyć swoje horyzonty.

Każda paczka to zestaw narzędzi edukacyjnych, składający się z 3 pudełek oraz scenariusza escape room do przeprowadzenia w bibliotece. Pudełka łączą ze sobą tematy z zakresu ekologii z tematyką związaną z tworzeniem i edytowaniem treści w Wikipedii. Każde pudełko posiada „patrona” zapraszającego na zajęcia.

Wszystkie materiały zawarte na tej stronie są dostępne w ramach licencji CC BY-SA 4.0.