Strona główna » Wspieramy projekty uczniowskie!

Wspieramy projekty uczniowskie!

Warsztaty z uczniami i uczennicami w projekcie „Śląsk Cieszyński w Wikipedii” , fot. W. Matusiak

Fundusz na wikiprojekt szkolny

Uczysz się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej i masz pomysł na wikiprojekt w Twojej szkole? Może być związany z pisaniem haseł, fotografowaniem zabytków i lokalnej codzienności, dokumentacją istotnych wydarzeń, uzupełnianiem braków w treściach, które są dla Ciebie i Twoich kolegów/koleżanek ważne. Napisz do nas: odpiszemy, a potem umówimy się na spotkanie z Tobą i Twoim nauczycielem/Twoją nauczycielką, który_a będzie Cię wspierać w działaniach! Dobrze, jeśli w mejlu prześlesz już wstępny opis pomysłu i harmonogram działania.

Jesteś nauczycielem/nauczycielką i wiesz, że ktoś z Twoich podpopiecznych jest edytorem/edytorką Wikipedii? Zaproponuj mu/jej zrobienie mini wikiprojektu szkolnego, gdzie zrealizuje swoje pasje i wciągnie innych! A może znasz kogoś, kto z chęciami i łatwością, pod naszą opieką przejdzie pierwsze kroki w stawaniu się wikipedystą/tką (wikimedianiem/wikimedianką) i z Twoim wsparciem wprowadzi ciekawe działanie do szkoły? Napisz do nas: odpiszemy, a potem umówimy się na spotkanie z Tobą i Twoim uczniem/ Twoją uczennicą, który_a chce wejść do wiki świata. Dobrze, jeśli w mejlu prześlesz już wstępny opis pomysłu i harmonogram działania.

e-mail: edukacja@wikimedia.pl

W tytule mejla napisz: Wikiprojekt szkolny – fundusz

Wikimedia Polska może sfinansować np.:

• poczęstunek na wspólne edytowanie uczniów/warsztaty szkolne
  • zakup nagród, jeśli projekt jest konkursem
  • zakup upominków dla uczestników
  • wydruk dyplomów uczestnictwa w projekcie
  • zakup biletów wstępu do placówek kultury itp.
  • zakup biletów komunikacji lokalnej

Warunki wydatkowania ustalmy indywidualnie. Kwota funduszu nie trafia bezpośrednio do ucznia/uczennicy.

Przykłady i efekty projektów szkolnych możesz prześledzić tutaj

Do końca 2022 r. możemy sfinansować jeszcze kilka wikiprojektów szkolnych – odezwij się szybko, omówimy szczegóły, podpowiemy, zainspirujemy!

Przeczytaj o jednym z projektów szkolnych – wymyślony i koordynowany przez ucznia-wikipedystę TUTAJ KLIKNIJ fot. Jamnik z Tarnowa – Praca własna, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Przeczytaj o jednym z projektów szkolnych:
koordynowany przez nauczycielkę-wikipedystkę. TUTAJ KLIKNIJ
fot. Maria Weronika Kmoch – Praca własna, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons