Wikizeszyty

Wikizeszyty to jeden z kluczowych elementów programu Wikiszkoła. Projekt jest odpowiedzią na sytuację spowodowaną przez pandemię. Jesteśmy świadomi, że zdalna szkoła to wyzwanie dla nauczycieli i nauczycielek oraz dla uczniów i uczennic, dlatego chcieliśmy/łyśmy zrobić wszystko, by Wikipedia stanowiła istotne wsparcie edukacyjne w tamtym trudnym czasie. Obecnie tematyczne Wikizeszyty, których zbiór sukcesywnie powiększamy, mogą być świetną alternatywą dla tradycyjnych podręczników, powtórek materiału, pracy własnej uczniów/uczennic, także tych zdobywających wiedzę w edukacji domowej i alternatywnej.

Wikizeszyty udostępniane są środowisku nauczycielskiemu wraz z zachętą do pobierania i korzystania w czasie prowadzonych lekcji. W pilotażowej fazie projektu Wikizeszytów podjęliśmy się opracowania tematów powiązanych z podstawą programową dla klas I-III,  jak również z programem nauczania dla klas  IV-VII.

Można korzystać z nich online oraz po pobraniu. Są darmowe!

Geografia