O kursie Wikiszkoła

Chcąc poszerzać działania i docierać do jak największej grupy odbiorców, Wikimedia Polska rozpoczęła prace nad platformą szkoleniową dla nauczycieli, gdzie umieszczone zostaną kursy online, zawierające plany lekcji stworzone w oparciu o treści Wikipedii oraz instruktaże i filmy edukacyjne.

Pierwszą grupą, która przejdzie główny kurs Wikiszkoła wiosną 2021 r. będzie pilotażowa, niewielka grupa nauczycieli szkół podstawowych i liceów. Kolejni chętni nauczyciele, edukatorzy, wykładowcy akademiccy zostaną zaproszeni do edycji jesiennej 2021.

Kurs, nad którym pracuje Zespół Edukacji Stowarzyszenia Wikimedia Polska przy wsparciu grupy pilotażowej programu Wikiszkoła, będzie pierwszym takim kursem o Wikipedii skierowanym do środowiska nauczycielskiego i akademickiego w Polsce.

Kurs oparty jest o system Moodle, z zapewnioną opieką merytoryczną i techniczną.

Uczestnicy przejdą przez 5 tematów podczas 5 tygodni trwania kursu.

Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs, prosimy o wypełnienie poniższego formularza lub kontakt mailowy.