O kursie Wikiszkoła

Chcąc poszerzać działania i docierać do jak największej grupy odbiorców, Wikimedia Polska rozpoczęła prace nad platformą szkoleniową dla nauczycieli, gdzie umieszczone zostaną kursy online, zawierające plany lekcji stworzone w oparciu o treści Wikipedii oraz instruktaże i filmy edukacyjne.

Pierwszą grupą, która przejdzie główny kurs Wikiszkoła na przełomie 2022 / 2023 r. będzie pilotażowa, niewielka grupa nauczycieli szkół podstawowych i liceów, bibliotekarzy szkolnych i pedagogicznych. Kolejni chętni nauczyciele, edukatorzy, wykładowcy akademiccy zostaną zaproszeni do edycji wiosennej 2023.

Kurs, nad którym pracuje Zespół Edukacji Stowarzyszenia Wikimedia Polska przy wsparciu grupy pilotażowej programu Wikiszkoła, będzie pierwszym takim kursem o Wikipedii skierowanym do środowiska nauczycielskiego i akademickiego w Polsce.

Kurs na platformie WikiLearn oparty jest o system Open Edx, z zapewnioną opieką merytoryczną i techniczną.

Uczestnicy przejdą przez 10 tematów podczas 5 tygodni trwania kursu.

Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs, prosimy o wypełnienie poniższego formularza lub kontakt mailowy.